הזמנה מהירה

הכירו את ה- Specialty Coffee

המלצות על מה הוא קפה טוב לא חסרות. איך פולי קפה מגיעים להיות פולי קפה בקטגוריית ה- specialty? מהו ארגון הSCA?

המלצות על מה הוא קפה טוב לא חסרות. אחד ימליץ לכם על קפה מר ועוצמתי, אחד על פירותי ומתקתק ואחד על קפה עם אפטר טייסט נעים שנשאר לאורך זמן. אבל יש ארגון אחד שבחן ובדק מי הוא באמת הקפה הטוב ביותר. הארגון הזה נקרא הSCA והוא גוף מקצועי שנותן דירוג לפולי הקפה. פולי הקפה האיכותים ביותר שזוכים לניקוד הגבוה ביותר מבין כל פולי הקפה שנבחנו זכו לכינוי SPECIALTY COFFEE – קפה הפרימיום האיכותי ביותר. פולי קפה שדורגו סביב 85 נקודות ומעלה (מתוך 100) מוגדרים כ SPECIALTY COFFEE.

אז איך פולי קפה מגיעים להיות פולי קפה בקטגוריית ה- specialty ? כדי שפולי קפה יוגדרו כ SPECIALTY COFFEE לא מספיק אדם אחד, אלא כל חוליה בשרשרת חייבת לשמור על הסטנדרט הגבוה ביותר של ה-SCA מתחילת התהליך ועד סופו. רק מחוייבות אמיתית של כל אחד ואחד מהעוסקים במלאכה תוכל להפוך קפה ל SPECIALTY COFFEE.

ארגון ה-SCA (שהוא קיצור של Specialty coffee association) הגדיר סטנדרטים עבור SPECIALTY COFFEE לכל חוליה בשרשרת שיורד לכל פרט ופרט החל מכמות הפגמים המותרים בקפה הירוק, סטנדרט המים ועד לעוצמת התנור בעת קליית הקפה.

החקלאי:

כדי לגדל קפה איכותי נדרשות שנים על גבי שנים שבו דור אחרי דור שידרגו ושיפרו את שיטותיהם לגידול קפה. מדובר בקפה שגדל בפסגות הגבוהות ביותר וטופח במשך שנים לפני הקציר הראשון. רק חקלאי שממקד את כל מאמציו בייצור איכות ולא כמות יוכל להפוך את הקפה שלו ל SPECIALTY COFFEE. לטובת הSPECIALTY COFFEE יבחרו רק פולי הקפה הירוק שעברו מיון קפדני בהתאם להנחיות ה-SCA והתגלו עם מספר מאוד מינימלי של פגמים (עד 5 פגמים ל-350 גרם).

קונה הקפה הירוק:

מהחקלאי הקפה הירוק מועבר אל קונה הקפה הירוק. קונה הקפה הירוק הוסמך ע”י הSCA כ- Certified Coffee Taster או ע”י ה-CQI כ-. Licensed Q Grader. לקונה הקפה יש חיך עדין כחיכו של הסומליאה והוא יכול לזהות בעזרת טעימה שיטתית האם מדובר ב- SPECIALTY COFFEE ומהו הדירוג שהקפה קיבל. הוא זה שמתווך בין החקלאי לקולה הקפה ומעביר את האינפורמציה הרלוונטית וכך הוא מייצר סינרגיה שמובילה לתהליך הייצור המושלם

הקולה:

גם קולה הקפה עובר הסמכה ע”י הSCA – על מנת לקלוע את פולי ה SPECIALTY COFFEE בצורה המושלמת. קליית קפה היא אומנות שדורשת רמת ידע גבוהה וניסיון רב על מנת לייצר פרופיל ברמה של SPECIALTY COFFEE. על הקולה לנטר את הקפה לכל אורך תהליך הקליעה ולפעול בהתאם לעקרונות המדעיים של מעבר חום, תרמודינמיקה והיבטים כימיים של הקפה. כל זאת כדי להבטיח את סטנדרט האיכות הגבוה ביותר והטעם של פול הקפה הקלוי הסופי.

היום עוד קיימים דיונים על הגדרתו של ה-specialty coffee. האם מעבר לאיכות הקפה עצמו יש מקום לדבר על נושאים סביבתיים? ומה לגבי נושאים חברתיים האם גם הם צריכים להיות חלק מההגדרה? אין ספק שבעידן הגל השלישי של הקפה השיחה על ה-specialty coffee ועל הגדרותיו רק הולכת ומתחזקת.

אז כשאתם שותים SPECIALTY COFFEE תהיו בטוחים שכל פרט ופרט לאורך הדרך נבחן למול הסטנדרטים הגבוהים של ה- SCA כל זאת כדי לייצר עבורכם את כוס הקפה המושלמת.

שיתוף הפוסט

סל קניות

0

אין מוצרים בסל הקניות.

Hit Enter to search or Esc key to close

תפריט

לקוחות AVA יכולים לשמור את הסל שלהם ולהזמין אותו בלחיצת כפתור

לקוחות קיימים?
לחצו כאן להתחברות

דילוג לתוכן