מכונת אספרסו ביתית – מדריך שימוש במכונות אספרסו

מעוניינים לרכוש מכונת אספרסו ביתית? לפניכם תשובות לכל השאלות החשובות בעת בחירת מכונות. אחסון הקפה, תוקף פולי קפה, היכן למלא מים ועוד. המדריך המלא.

מדי יום ביומו עונות מוכרות הרשת על עשרות שאלות של לקוחות בנושאי קפה ומכונות אספרסו, השאלות מגיעות גם מעברם של אלו המתעניינים ברכישת מכונת אספרסו אך רבות מהן מגיעות מלקוחות שכבר יש ברשותם מכונת אספרסו ביתית ורק מבקשים להעמיק את הידע שלהם בתחום הקפה ולדעת כיצד להפיק את המרב מהמכונה שברשותם.

עבורכם ועבור לקוחות חדשים, איגדנו מספר שאלות שחוזרות והוספנו קצת מהידע והניסיון שלנו על מנת לאפשר לכם, צרכני הקפה, ליהנות מקפה איכותי ולשמור על מכונות קפה אוטומטיות או ידניות תקינות ואיכותיות.

כיצד לאחסן את הקפה שקנינו?

האם לשמור במקפיא?

ככל הנראה השאלה הנפוצה מכולן, כנראה הסיבה לכך היא הסתירה בין שתי הגרסאות המובילות.

בתשובה לשאלה האם לשמור את הקפה במקפיא, התשובה היא חד משמעית – לא! (אם כי יש הסתייגות..).

את הקפה יש לאחסן במקום קריר ויבש, כאשר הארון במטבח יעשה את העבודה. לאחר פתיחת האריזה יש לאחסן אותו בקופסה אטומה, עדיפה קופסת ואקום לשמירה מקסימלית על הטריות.

לידיעת בעלי מטחנות קפה או מכונות אספרסו אוטומטיות – מיכל הפולים הוא לא קופסה אטומה. יש למלא את הכמות הרצויה לאותו רגע בלבד – ואת השאר לאחסן בקופסה אטומה.

לגבי אחסון במקפיא, כאשר מאחסנים קפה לתקופה של חודש ויותר, אחסון בקופסה אטומה, שאינה ואקום, במקפיא יאריך את חיי הקפה. עם זאת, ברגע שהקפה הוצא מחוץ למקפיא, אין להשיבו לשם. סגירה מחודשת של האריזה או הקופסה תגרום להחדרת לחות אל הקפה ותהרוס אותו.

פולי קפה

 

מהו אורך החיים של פולי קפה?

התשובה תלויה בסוג האריזה – קפה מיובא ממותג ידוע, כפי שיש בקטגוריית פולי הקפה של ספורה, מגיע באריזות איכותיות ושם ישמור על טריותו במשך כשנה לערך במידה שהאריזה לא נפתחה.

קפה הנקלה בארץ נארז בדרך כלל באריזות פשוטות יותר ויחזיק מעמד מספר חודשים. חשוב לשים לב לתאריך הקליה שכן הזמנים המדוברים מתייחסים אליו ולא לתאריך הקניה.

כמה כוסות נפיק מקילו פולים?

בשימוש סטנדרטי של 9 גרם קפה עבור כוס אחת, ניתן להפיק כ 110 כוסות קפה

כל כמה זמן אנו קולים קפה?

בחנויות ספורה וכאן באתר נמכר בכל חודש למעלה מטון קפה מה שמאפשר לנו לקלות את הקפה פעמיים בשבוע ולספק בכל רגע נתון קפה טרי ללא פשרות.

אביזרים לקפה

 

מדוע אין אצלנו קפסולות נספרסו?

קפסולות של נספרסו ניתן לרכוש רק בבוטיקים של נספרסו המפוזרים ברחבי הארץ. בעבר לא ניתן היה להשיג קפסולות המתאימות למכונות נספרסו בעקבות רישום הפטנט שחל על הקפסולות האלה. עם פקיעת תוקפו של הפטנט, החלו חברות שונות ליצר קפסולות תואמות למכונות נספרסו וכמובן שניתן להשיגן גם אצלנו.

במכונת אספרסו ידנית –

כמה חזק צריך לדחוס את הקפה?

התשובה המדויקת היא להפעיל לחץ של בערך 13 קילו באמצעות ידית החליטה. לרובנו זה לא אומר יותר מדי, ולכן כלל האצבע הוא כן לדחוס בחוזקה ולוודא כי הקפה מחולק באופן שווה על כל שטח הפנים של הכף.

מכונת אספרסו ביתית –

מהיכן למלא מים – ברז, מינרלים?

מכונות אספרסו רגישות מאוד לאבנית, אשר מתרכזת על דפנות הדוד ועל צינורות המים החמים של המכונה. את המים למכונה עדיף לקחת ממיכל בריטה בעל פילטר תקין ולדאוג להחליף בזמן גם את הפילטר במכונה.

מים מינרלים מזיקים למכונה! המים מכילים אבנית בכמות גבוהה יותר מאשר מי ברז ולכן אין להשתמש בהם למילוי מכונות הקפה האוטומטיות.

זרימת הקפה איטית או מהירה מדי?

מהירות זרימת הקפה תלויה במספר משתנים, כגון גודל המנה, עובי הטחינה וכו’. פירוט מלא והוראות כיצד להגדיר את פעילות המכונה יש לקרוא בהנחיות המכונה.

כוסות קפה ואביזרים

שיתוף הפוסט

סל קניות

0

אין מוצרים בסל הקניות.

Hit Enter to search or Esc key to close

תפריט

לקוחות AVA יכולים לשמור את הסל שלהם ולהזמין אותו בלחיצת כפתור

לקוחות קיימים?
לחצו כאן להתחברות

דילוג לתוכן